Żeglarze Żeglarzom

W sobotę 21.09.2019 na zakończenie sezonu żeglarskiego odbyły się Regaty "Żeglarze Żeglarzom". Portem regat była Tawerna Vito. Regaty te miały formę zabawy, zorganizowane zostały przez żeglarzy, czyli przez Alka N. i przeze mnie dla wszystkich żeglarzy z Jeziora Czorsztyńskiego i Jeziora Rożnowskiego.


Nie było wpisowego, nie było podium ani pucharów, była za to fantastyczna zabawa i dużo śmiechu. Żeglarze Żeglarzom wpisywali się na specjalnie przygotowanych pamiątkowych dyplomach. Na zakończenie regat Alek zasponsorował wspaniałe nagrody w formie tabletu dla każdego jachtu.
Tym razem nie było losowania nagród, ale należało trafić strzałką w karteczkę, na której widniał numer nagrody. Śmiechu było co niemiara, bo okazało się, że nie jest to takie łatwe. Pogoda nam dopisała, mieliśmy i słoneczko, i trochę deszczyku, ale najważniejszy był wiatr, który wiał ponad trzy w skali Beauforta. Odbyły się trzy biegi i jeszcze nam było mało - pierwszy start o 12:20, drugi 13:40, trzeci start 14:50. Muszę się przyznać, że były to moje pierwsze regaty w tym roku (z racji oczywiście obowiązków), startowałam z cudowną załogą, czyli Wojtkiem i Krzysiem na jachcie "Ja Stawiam".
Miło nam było powitać nowy bardzo wymagający jacht regatowy Nautica 450 o nazwie Next Time startujący po raz pierwszy w regatach ze sternikiem Danielem Podkanowiczem. Nie obyło się bez wywrotki, ale młoda załoga świetnie sobie poradziła. Sędzią regat był Mieszko Nosal, a jego prawą ręką Iza Żytkowicz. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za uczestnictwo i wspaniałe humory.