Regaty YC Vito

II Otwarte Regaty YC Vito
22. lipca 2017 (sobota)
Sponsorem regat jest Firma Samsung. 

W sobotę 22 lipca 2017 na Jeziorze Czorsztyńskim rozegrały się II Otwarte Regaty Yacht Clubu Vito. Pogoda była piękna, niestety żeglarzom nie dopisał wiatr, który wiał w porywach
1,5 m/s w skali Beauforta. Z tego powodu odbył się tylko jeden bieg.

Zawodnicy wystartowali o godzinie 1310. Ostatni jacht spłynął do portu około godziny 1720. Wystartowało 26 jachtów, w tym sześćdziesięciu sześciu żeglarzy i dziesięcioro dzieci. Sponsorami nagród była firma Samsung, która ufundowała telefony Samsung, power banki, torby turystyczne oraz wodoodporne worki, firma Ford Wikar, Stowarzyszenie IPA Limanowa oraz Tawerna Vito. Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy dostali puchary oraz dyplomy.

Wszyscy uczestnicy regat otrzymali w formie losowania nagrody ufundowane przez sponsorów. Szczególne wyróżnienie oraz puchar otrzymała ośmioletnia Janeczka Gawor startująca na jachcie Optymist (OPP „5”). Najmłodszymi uczestnikami regat była trzyletnia Ola Gniłka oraz trzyletni Michałek Janowiak. Został ufundowany również puchar za ostatnie miejsce oraz puchar w kategorii najlepsza golonka dla kucharza Szymona Kudły. Podczas regat oraz do późnych godzin nocnych śpiewał nam szanty członek zespołu Akustyczni z Nowego Sącza.