Łaźnia parowa

Łaźnia w całości wyłożona jest mozaiką ceramiczną. Wyposażona jest w wygodne siedzisko, na którym można się również położyć. Siedzisko oraz podłoga jest podgrzewana elektrycznie. Głównym źródłem ciepła jest para, która wytwarzana jest za pomocą generatora pary. W ten sposób zażywamy kąpieli przesyconych parą wodną z delikatnym aromatem zapachowym.

Optymalna temperatura w pomieszczeniu wynosi od 40 do 45°C. Istnieje możliwość dostosowana temperatury do indywidualnych potrzeb klienta. Pobyt w łaźni parowej jest zabiegiem bardzo relaksującym. Para nawilża i oczyszcza skórę, ma korzystny wpływ na drogi oddechowe i krążenie krwi. Doskonale odpręża i rozluźnia mięśnie, ma dobroczynny wpływ na stany zapalne stawów oraz nerwobóle. Łaźnia parowa wskazana jest także dla osób z zaburzeniami przemiany materii, a szczególnie dla osób otyłych.

Podczas zażywania kąpieli parowej dodatkowo można skorzystać z światło terapii, poprzez technologię Dreamtime, która pomaga w zwalczaniu wielu schorzeń. Poszczególne barwy posiadają typowy dla siebie ładunek światła. Naświetlając ciało określonym kolorem, prowadzimy do zbilansowania stanu energetycznego organizmu, przemiany materii i regeneracji tkanek oraz wpływamy na stan psychiczny. Światłoterapia pomaga w bólach głowy, migrenie, nieprawidłowym ciśnieniu, arytmii serca, nadczynności tarczycy i chorobach układu żylnego.