Atrakcje w okolicy

 

ABLANDIA - park rozrywki - Krościenko nad Dunajcem.

Tawerna-Apartamenty Vito - Krościenko dojazd około 13 km/ 15 minut (DW969).

 

W parku znajduje się pięć tras linowych, plac zabaw, Wieża Mocy, Kręgielnia Retro i Ninja Park.

Park został wykonany według międzynarodowych zasad i standardów określonych normą PN-EN 15567-1. Trasy linowe o różnym stopniu trudności wyposażone są w ciągły system asekuracyjny, bez możliwości wypięcia się z niego.

 

Trasa treningowa - usytuowana na ziemi, służy przygotowaniu się do wejścia na trasy wysokościowe. 

Strefa Juniora - Wyspa Piratów to plac zabaw z elementami trasy linowej. Przeznaczona jest dla dzieci od trzech do dwunastu lat. W skład trasy wchodzą zamontowane na drzewach platformy
z domkami, zabezpieczone siatkami asekuracyjnymi, basen kulkowy, zjazd tyrolski junior o długości ponad 30 metrów, poduszka Jumping Pillows, łódeczki do pływania po wodzie napędzane siłą własnych nóg. 

Trasa Smyk - położona jest na około pól metra nad ziemią. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, trasę dzieci przechodzą w uprzęży asekuracyjnej. 

Trasa żółta - o długości ponad 100 metrów, położona jest dwa metry nad ziemią. Tę trasę dzieci przechodzą w uprzęży asekuracyjnej w około pół godziny. Minimalny wzrost to 110 cm, minimalny wiek sześć lat. 

Trasa niebieska, czerwona, zjazdowa - minimalny wiek osiem lat, minimalny wzrost 130 cm, maksymalna waga 120 kg, wymagane buty sportowe lub sandały z paskiem, uczestnikom do lat osiemnastu musi towarzyszyć dorosły opiekun. 

Trasa niebieska - o długości 200 metrów usytuowana jest na drzewach około siedmiu metrów nad ziemią. Składa się z czternastu przeszkód i atrakcji. Średni czas pokonania trasy ze szkoleniem wynosi godzinę. 

Trasa czerwona - o długości 350 metrów ustawiona jest od kilku do kilkunastu metrów nad ziemią. Jest to trasa o wysokim stopniu trudności. Składa się z dwudziestu przeszkód i atrakcji. Czas przejścia trasy ze szkoleniem to około półtorej godziny. 

Wieża Mocy - o wysokości 18 metrów, zbudowana jest z drewnianych pali. Więżę wyposażono w takie atrakcje: 

BigSwing Tandem – skok z wysokości 15 metrów - można wyjechać niżej. Początkowo spada się bezwładnie w dół, następnie wpada się w trajektorię wahadła. 

QuickFligt – skok pionowy w dól z wysokości 13 metrów. To prawdziwy swobodny lot w dół. Wykorzystano tu technologię magnetycznego hamowania, które gwarantuje łagodne lądowanie.

Kombinacja wspinaczkowa - między innymi wisząca drabina, zjazd tyrolski o długości około 200 metrów.

Trasa zjazdowa ZipLine - zjazd w uprzęży nad parkiem o długości ponad 120 metrów. Lądowanie odbywa się w specjalnej pajęczynie zawieszonej na linach bunguee. 

Ninja Park to zadaszony, całoroczny kompleks dla dzieci, młodzieży i dorosłych z elementami parku linowego i trampolinami. Minimalny wiek to jeden roczek. 

Pole Minigolf - 9-dołkowe duże pola, ciekawe przeszkody. 

Kręgielnia Retro - gra według wzorców z XIX i XX wieku. Na terenie parku w 1902 istniał „Park Dla Gości”, który był miejscem spotkań towarzyskich, miejscem do gry w tenisa, czy w kręgle. 

Kule wodne - to niesamowita wodna atrakcja, która rozwija sprawność ruchową. Przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych.